صورت‌های مالی سال 98 شرکت آب و فاضلاب استان قم به تصویب رسید

صورت‌های مالی سال 98 شرکت آب و فاضلاب استان قم به تصویب رسید

در مجمع عمومی آبفای استان؛

صورت‌های مالی سال 98 شرکت آب و فاضلاب استان قم به تصویب رسید

صورت‌های مالی سال 98 شهری و روستایی و بودجه پیشنهادی سال 1400 شرکت آب و فاضلاب استان قم به تصویب مجمع عمومی این شرکت رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، جلسه مجمع عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم به منظور بررسی و تصویب صورت‌های مالی سال 98 شهری و روستایی و بررسی بودجه سال 1400 شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان قم به صورت ویدئوکنفرانس به ریاست مهندس خشایی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ابتدای این جلسه به ارائه گزارشی از عملکرد سال 98 این شرکت پرداخت و توسعه 31 کیلومتری شبکه آب شهری، بهسازی 4 حلقه چاه و شستشوی 40 هزار مترمکعب مخزن را از جمله اقدامات انجام گرفته در سال گذشته برشمرد.

وی آب‌بندی مخازن شهری به حجم 7500 مترمکعب، تست کنتور 2500 مشترک خانگی با میانگین مصرف 5 مترمکعب، شناسایی 472 فقره انشعاب غیرمجاز و اصلاح و بازسازی شبکه به میزان 20 کیلومتر، حذف قبوض کاغذی و ارسال پیامکی صورت‌حساب‌ها، ثبت 146 هزار تماس ورودی به مرکز 122 و ارائه 90 هزار مورد پاسخگویی توسط این مرکز را از دیگر اقدامات سال 98 شرکت آب و فاضلاب شهری استان قم برشمرد.

دکتر علی جان صادق پور در ادامه به تشریح برخی از چالش‌های پیش روی شرکت آب و فاضلاب پرداخت و عدم تخصیص آب لازم به شهر مقدس قم، وجود دو خط انتقال موازی از تصفیه‌خانه آب تا شهر قم و کمبود تصفیه‌خانه فاضلاب ورودی آب‌های سطحی در زمان بارش‌ها به شبکه فاضلاب شهر را از جمله مشکلات و چالش‌ها برشمرد.

وی استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، بازچرخانی آب خاکستری، استفاده از پساب جهت مصارف صنعتی، تکمیل رینگ اطراف شهر قم جهت توزیع عادلانه آب، استفاده از تولیدات و تجهیزات داخلی، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، مقاوم‌سازی پروژه‌ها، اصلاح شبکه‌های فرسوده و بازنگری تمام پروژه‌ها از نظر تاب‌آوری و پایداری آن‌ها را از برنامه‌ها سال 1400 شرکت آبفای استان قم اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ادامه به تشریح صورت‌های مالی سال 98 شرکت پرداخت که پس از گزارش‌های تحلیلی و نظرات کارشناسی معاونین و نمایندگان معاونت‌های تخصصی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و اعلام مطلوبیت از تمام جنبه‌های با اهمیت طبق استانداردهای حسابداری توسط حسابرس و بازرس قانونی، صورت‌های مالی سال 98 شرکت آب و فاضلاب شهری به تصویب رسید.

در ادامه نیز صورت‌های مالی سال 98 شرکت آب و فاضلاب روستایی نیز با ارائه گزارش حسابرس و توضیحات مدیرعامل شرکت و اعضای هیئت‌مدیره به تصویب رسید.

بودجه پیشنهادی سال 1400 شرکت یکپارچه آب و فاضلاب استان قم نیز در این جلسه با اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.

* تقدیر از تلاش های مجموعه آبفای استان قم

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در پایان این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیریت و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان قم، بر لزوم حرکت به سمت کاهش زیان دهی در بخش جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب تأکید کرد.

وی هزینه تمام‌شده برای دفع هر مترمکعب فاضلاب را 2 هزار تومان و دریافتی از مشترکان را 600 تومان اعلام کرد و با اشاره به زیان 1400 تومان شرکت آب و فاضلاب در هر مترمکعب دفع فاضلاب، خواستار مطالعه و بررسی و ارائه راهکارهای لازم به منظور کاهش زیان شد.

مهندس مسعود خشایی همچنین خواستار برنامه‌ریزی در خصوص افزایش درآمد جاری شرکت به ویژه با توجه به کاهش درآمدها پس از اجرای مصوبه هیئت‌وزیران در خصوص آب امید شد.

وی همچنین از اقدامات انجام شده در آبفای استان قم در خصوص تبصره سه قانون ایجاد تسهیلات برای توسعه طرح‌های فاضلاب و بازسازی شبکه‌های آب شهری قدردانی و بر ادامه این روند تأکید کرد.

معاون برنامه‌ریزی آبفای کشور، حذف کامل قبوض کاغذی از ابتدای سال 1400 را مورد توجه قرار داد و گفت: پس از حذف کامل قبوض کاغذی به سمت خود اظهاری مشترکین در خصوص قرائت کنتور حرکت می‌کنیم که مراجعات حضوری نیز به صورت کامل حذف شود.

انتهای پیام/

 

 

موضوع: اخبار عمومی