عمده مشکلات روستاییان با اجرای طرح یکپارچه سازی رفع می‌شود

عمده مشکلات روستاییان با اجرای طرح یکپارچه سازی رفع می‌شود

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرد:

عمده مشکلات روستاییان با اجرای طرح یکپارچه سازی رفع می‌شود

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت: با اجرای طرح یکپارچه‌ سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی عمده مشکلات روستائیان در زمینه آبفا برطرف می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم به نقل از ایسنا، محمدمهدی مفتح اظهار کرد: در سال‌های گذشته شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در شهرستان ها فعال بودند اما به نظر می‌رسد نمی‌توانستند از توانمندی‌های موجود استفاده بهینه کنند اما امروز با اجرای این طرح می‌توانیم از ظرفیت‌های این دو شرکت به طور همزمان بهره‌مند شویم.

مفتح اضافه کرد: برخی از روستاهای بسیار نزدیک به شهر به دلیل اینکه روستا تلقی می‌شدند، زیر مجموعه شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی محسوب شده و درگیر مشکلات در زمینه‌های مختلف بودند اما تامین آب در شهر به خوبی انجام می‌شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در خصوص ‌این موضوع پیگیری‌های زیادی برای بهره‌مندی این روستاها از آب شهری با هزینه‌ای بسیار کمتر انجام شده اما به دلیل قواعد و قوانین حاکم بر دو شرکت آب و فاضلاب شهری و آبفار این کار انجام نشد.

مفتح با اشاره به مزایای این طرح گفت: این دو شرکت به صورت مستقل هزینه‌های زیادی را صرف می‌کردند و از طرفی برخی موازی‌کاری‌ها بین دو شرکت باعث افزایش هزینه‌ها و کاهش سرعت کار می‌شد.

وی افزود: شکل شرکت‌ها، محدوده حقوقی کارمندان و قوانین حاکم در شرکت های آبفا و آبفار متفاوت بود اما کارمندان این دو شرکت خودشان را با یکدیگر مقایسه می‌کردند که این موضوع موجب دلسردی در کارمندان و در نتیجه افت کارایی آنها می‌شد.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجموعه این مسائل و مشکلات، ایجاب می کرد که این دو شرکت یکپارچه شوند خاطرنشان کرد: باید از هزینه های مازاد مدیریتی، کادر اداری و منابع موجود جلوگیری شده تا باعث افزایش کارایی و راندمان شود.

 وی در پایان گفت: امیدواریم با این اقدام مثبت وزارت نیرو برای دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی شاهد خدمات بیشتر با راندمان بالا و هزینه کمتر باشیم.

پایان خبر/

موضوع: اخبار عمومی
URL: https://www.abfa-qom.ir/node/4663