افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو

افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو

همزمان با سی و هشتمین هفته پویش الف – ب – ایران صورت می‌گیرد

افتتاح پروژه‌های آبفای قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو

همزمان با سی و هشتمین پویش ملی #هرهفته_الف_ب_ایران پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان قم با حضور ویدئوکنفرانسی دکتر ارکانیان وزیر نیرو به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق قم با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو، از بهره‌برداری رسمی از خط انتقال و شبکه فاضلاب پردیسان خبر داد.

وی هدف از اجرای این پروژه را رفع مشکل دفع اصولی و بهداشتی فاضلاب پردیسان برشمرد و خاطرنشان کرد: این پروژه شامل 86 کیلومتر شبکه‌های انتقال، اصلی و فرعی در اقطار 200 تا 1200 میلی‌متر می‌شود.

دکتر علی جان صادق پور با بیان اینکه پروژه خط انتقال و شبکه فاضلاب پردیسان با اعتباری بالغ بر 540 میلیارد ریال و  ظرف 48 ماه به اجرا رسید، یادآور شد: جمعیتی معادل 120 هزار نفر تحت پوشش این شبکه قرار می گیرند و خدمات رسانی آن بهره مند خواهند شد.

وی همچنین از افتتاح نیروگاه برق‌آبی تأسیسات شهید کریمیان با ظرفیت 450 کیلووات و نیروگاه خورشیدی معصومیه با ظرفیت 100 کیلووات خبر داد و گفت: این نیروگاه‌ها با هدف تولید برق با استفاده از منابع انرژی های تجدید پذیر و کاهش انتشار گاز دی‌اکسید کربن به میزان 2 هزار و 375 تُن در سال احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم ظرفیت تولید انرژی نیروگاه برق‌آبی را سالانه 3 هزار و 200 مگاوات ساعت اعلام کرد و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال در مدت 12 ماه و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نیروگاه خورشیدی معصومیه با تولید 170 هزار مگاوات ساعت در سال با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال، ظرف 6 ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

پایان خبر/

 

موضوع: اخبار عمومی
URL: https://www.abfa-qom.ir/node/4785