کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی آبفای قم به زمین زده شد

کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی آبفای قم به زمین زده شد

با حضور استاندار قم:

کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی آبفای قم به زمین زده شد

کلنگ احداث نیروگاه خورشیدی 100 کیلوواتی شهید ده نمکی شرکت آب و فاضلاب استان قم با حضور مهندس بهرام سرمست استاندار قم و دکتر امیرآبادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی به زمین زنده شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در ابتدای این مراسم با اشاره به اهمیت احداث تولید برق از منابع تجدید پذیر اظهار داشت: ما در شرکت آب و فاضلاب تلاش کردم از تمام ظرفیت‌ها، تأسیسات و اراضی که در اختیار داریم در زمینه تولید انرژی تجدید پذیر استفاده  کنیم.

وی سایت خورشیدی 100 کیلوواتی شهید ده نمکی را پنجمین سایت خورشیدی شرکت آب و فاضلاب  برشمرد و گفت:  این نیروگاه در با اعتباری بالغ بر12 میلیارد ریال در هزار و 500 مترمربع زمین احداث می‌شود و  سالانه 176 هزار كيلووات ساعت برق توليد می‌کند.

صادق پور با اشاره به پیشرو بودن شرکت آب و فاضلاب در تولید انرژی از منابع تجدید پذیر یادآور شد: در بحث تولید انرژی از منابع تجدید پذیر علاوه بر 5 سایت خورشیدی، دو نیروگاه آبی نیز داریم که یکی از آن‌ها در مدار بهره‌برداری است و یکی دیگر نیز در مراحل اتمام کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر میزان برق دریافتی شرکت آب و فاضلاب از شرکت توزیع برق برابر میزان برقی است که تولید می‌کنیم، ابراز داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و با استفاده از ظرفیت‌هایی که در اختیار داریم، شرکت آب و فاضلاب استان قم ظرف یکی دو سال آینده به یکی از قطب‌های تولید انرژی از منابع تجدید پذیر تبدیل خواهد شد.

موضوع: اخبار عمومی