اجرای شبکه فاضلاب بیمارستان فرقانی بااعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال

اجرای شبکه فاضلاب بیمارستان فرقانی بااعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال

معاون آب و فاضلاب استان خبر داد؛

اجرای شبکه فاضلاب بیمارستان فرقانی بااعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان قم از اجرای شبکه دفع بهداشتی فاضلاب بیمارستان فرقانی با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، مهندس مهدی نظرزاده دفع بهداشتی فاضلاب بیمارستان فرقانی یکی از چالش‌های دانشگاه علوم پزشکی دانست و گفت: در همین راستا و با تأکید استاندار محترم و حمایت‌های معاونت محترم عمرانی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اجرای شبکه فاضلاب این بیمارستان در دستور کار قرار گرفت و عملیات اجرایی آن از 17 اسفند آغاز شد.

وی طول این خط را 2 هزار متر و عمق متوسط آن را 4 متر اعلام کرد و اظهار داشت: 120 نفر از کارکنان و کارگران سه پیمانکار در 5 جبهه کاری اجرای این شبکه را بر عهده گرفتند و حتی در تعطیلات عید و با وجود شیوع بیماری کرونا بی‌وقفه تلاش کردند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را آماده بهره‌برداری کنند.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه طراحی و اجرای این خط در شرایط معمولی حداقل به سه ماه زمان نیاز دارد، خاطرنشان کرد: به همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان و پیمانکاران و همکاری شهرداری و نیروی انتظامی و حمایت‌های مسئولان استان اجرای آن در یک‌سوم زمان معمول انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این خط به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، یادآور شد: بنا بر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 20 فروردین شبکه دفع بهداشتی فاضلاب بیمارستان فرقانی وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

مهندس نظرزاده فاصله زیاد بیمارستان فرقانی با آخرین نقطه شبکه فاضلاب شهر و ریزشی بودن بخشی از مسیر را جزو مشکلات اجرای این پروژه دانست و گفت: با این وجود این پروژه به سرعت به انجام رسید و امیدواریم با راه‌اندازی آن بتوانیم در کنار دانشگاه علوم پزشکی سهمی هرچند اندک در ارائه خدمات بهتر به شهروندان و بیماران داشته باشیم.

پایان خبر/

 

موضوع: اخبار عمومی